Szerteszana²

grin agymenései

Recording the fight won against gnuTLS

2012-02-29 22:56:11 írta grin
Maybe someone googles for this...

After an upgrade exim TLS barfs on several connection saying
 (gnutls_handshake): Could not negotiate a supported cipher suite.
or maybe
 (gnutls_handshake): An unexpected TLS packet was received.

All these are caused by the fuckin' gnutls update, which completely starts vomiting when fed by OpenSSL generated key files and/or certificates. In my case I had to regenerate the certificate of the key by:
certtool --generate-certificate --load-request host.req  --outfile host.crt --load-ca-certificate CA/cacert.pem   --load-ca-privkey CA/private/cakey.pem
but had to realise that certtol (of GNUTLS) simply cannot handle encrypted key of the CA, and keeps telling completely stupid error messages, like
certtool: importing --load-privkey: (null): Base64 decoding error.
and some may have realised that I did not even use --load-privkey option. Oh well. Turned out it's the encoded CA private key. So first it has to be decoded, not by GNUTLS of course since it chokes on it but openssl:
openssl rsa < ca.key > ca-fsck.key
which is obviosuly a very secure way to handle a CA key. Anyway, now the generate-certificate works and tries to create a new cert. Of course extended fields are a way off unless you go on and check all the possible options of the template.
After all this mess it works with the old host key and the new host certificate. Boo-hoo.

„Ilyen állat nincs!”

2012-02-26 22:06:48 írta grin
Frissítettem a blog alatti rendszert, pár akadályt leküzdve, de aztán működött. Ezután elmentemelmesélni hogy mikbe ütköztem azoknak, akik a hibákat esetleg javítják, közösségi szolgáltatás cserébe a programért.
Erre közli velem a srác hogy az új rendszer nem működik PostgreSQL alatt, nem támogatott.
Még szerencse, hogy láthatóan sem a blog engine sem a PostgreSQL erről nem tud. ;-)

Ignorance is bliss!

Rövidhír az ország életéből

2012-01-28 08:50:59 írta grin
„A vizsgálóbizottság semmiféle problémát nem derített ki Schmitt Pálgium loptori disszertációjával kapcsolatban. A bizottság minden tagja továbbra is jelenlegi munkahelyén folytathatja oktatói tevékenységét.”

Rövidhír az ország életéből

2012-01-28 08:48:37 írta grin
„A vizsgálóbizottság semmiféle problémát nem derített ki Schmitt Pálgium loptori disszertációjával kapcsolatban. A bizottság minden tagja továbbra is jelenlegi munkahelyén folytathatja oktatói tevékenységét.”

Ellopták az ünnepemet

2012-01-19 10:44:30 írta grin
[AR, Retuers (Budapest)] A 2012. március 14-re szervezett „Ellopták az Ünnepemet” budapesti tüntetésén, melyet gyakorlatilag minden olyan szervezet támogatott, mely vagy ellenzékből politizál, vagy nincsen kapcsolata a Párttal szerény becslések szerint 300 ezer, a helyi szervezetek becslése szerint félmillió ember vett részt, mely Magyarország történelmének talán legnagyobb békés tüntetését jelentette. A tüntetés gyakorlatilag az egész várost érintette, mivel a szervezők ugyanazon helyszíneket választották, mint amit a Párt három évre előre március 15-re lefoglalt megakadályozandó azt, hogy a nemzeti ünnepen kormányellenes tüntetések szerveződjenek.

„Elrabolták a nemzet ünnepét is.” – nyilatkozta Sólyom László, aki döbbenten állt az események előtt. „Az alaptörvényi változások talán nem érintették az utca emberét, az alapjogok elvételét, a hatalmi ágak függetlenségének szétrombolását vagy az államigazgatás pártkézbe vételét talán nem éreztük meg; bizonyosan vannak, akik nem hökkennek meg a nyugdíjak államosításán, az iparágakat tönkretevő különadókon vagy a gazdaság fokozatos csődközeli állapotba taszításán de amikor a Párt már azt is megtiltja, hogy tiltakozzunk mindezek ellen, az a vég kezdete.” – mondta a volt köztársasági elnök.

„A demokrácia elleni csapásnak” aposztrofálta Göncz Árpád is, aki az újkori Magyarország legnépszerűbb köztársasági elnöke volt. Kifejtette, hogy az emberek becsületét tiporja sárba az, amikor a vezetők ilyen mértékben figyelmen kívül hagyják az emberek véleménnyilvánításának szabadságát, és az ország vezetői a saját népük száját próbálják erőszakkal befogni. A prominens politikusok mellett közismert művészek, tudósok, ismert üzletemberek is felszólaltak, kivéve azt a kört, mely szorosabb üzleti vagy rokonsági kapcsolatban áll a Párt központi vezetőségével.

A tüntetések békésen zajlottak, a rendőrség  –, bár a szükségeshez képest mintegy tizedannyi állománnyal voltak képesek felvonulni, mivel az ORFK szóvivője szerint „ilyen mértékű tiltakozásra az országos szervezet sincs felkészülve”, – jelentése szerint komolyabb atrocitás nem történt, mivel a szélsőjobboldali és radikális pártok gyűléseit is ellehetetlenítették így ők most nem ellenségként tekintettek a többi tüntetőre.

A tiltakozás országos méreteire jellemző, hogy gyakorlatilag minden megyeszékhelyen jelentős tömeg gyűlt össze, mely egyébként megnehezítette a rendőrségi erők Budapestre központosítását is.Országos becslések egymillió tüntetőről szólnak, bár a résztvevő szervezetek ennek akár kétszeresét is közölték.

„A 2012. március 15-re tervezett Fidesz gyűlések illetve a Fővárosi önkormányzatok által tervezett megmozdulások elmaradnak.” – jelentette be március 14-én délelőtt Gíró-Szász András kormányszóvivő. Indoklásul elmondta, hogy a 14-ikei, a kormány sikereit éltető tüntetések részben megmutatták, hogy az ország vezetése tökéletes összhangban van a választópolgárok akaratával, valamint sajnálatos módon mind Orbán Viktor (és a miniszterek és államtitkárok nagy része), mind pedig Schmitt Pál (valamint a Köztársasági Elnöki Hivatal vezetői és szóvivője) halaszthatatlan okokból 10.-től március 20-ig külföldön tartózkodik (Orbán Viktor a venezuelai növénytermesztési konferencián vesz részt, a kormánytöbbség egy brüsszeli hitelintézeti áttekintést végez, Schmitt Pál és stábja pedig Új-Zélandon tárgyal egy új olimpiai értékelési rendszerről), ezért úgy gondolják, hogy nem tudnák a rendezvény kellő méltóságát biztosítani annak a várhatóan 2-3 millió embernek, akit támogatóként maguk mögött tudva ezen rendezvényre vártak.

Az események hatására a résztvevők között több volt Fideszes politikus is jelezte, hogy írásban jelezte a kilépési szándékát, valamint a tüntetés résztvevői között is több prominensen Fidesz támogató személy jelezte hasonló szándékát. (A kilépésekre vonatkozó kérdésünket a Fidesz sajtóiroda nem kívánta kommentálni, mivel ezek a párt belső ügyei. A közvéleménykutató intézetek szinte egyhangú véleménye szerint 15-én a Fidesz tagságának mintegy 70%-át, az országgyűlési képviselőinek pedig több, mint felét elveszítette.)

Schmitt Pál köztársasági elnök sajnálkozását fejezte ki, és biztosította a polgárokat arról, hogy nem fog akadályt gördíteni a haladás útjába, és örömét fejezte ki, hogy nem volt szükség arra, hogy Orbán Viktor kérésére a haladás érdekében és a polgári demokratikus értékek védelmében kiadja a tűzparancsot.

Szerteszana²

22

Szerteszana²

grin agymenései